Haber

Son Dakika: Sinan Ateş cinayetinin azmettiricisi olduğu iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep yakalandı

Eski Adliye Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’da silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Soruşturma kapsamında 18 kişi gözaltına alınırken, 10 kişi tutuklandı.

DOĞUKAN İSİMLİ DODO CEP TUTUKLANDI

Söz konusu suikastta yeni bir gelişme yaşandı. Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Doğukan Çep, İstanbul Beykoz’da yakalandı.

DOĞUKAN ÇEP KİMDİR?

Doğukan Çep’in adı ilk kez 2013 yılında Gülsuyu’nda uyuşturucuyla mücadele yürüyüşü sırasında kurşunlanarak öldürülen Hasan Ferit Gedik davasında anıldı. Davada 10 sanık hakkında beraat kararı verilirken, Şahin Eren, Hakan Taşhan ve Doğukan Çep kasten öldürme suçundan 25’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

35 YILDIR HAPİSLİKTEDİR

Bu dava dışında çete kurma, fuhuşa zorlama, gasp ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan yargılanan Doğukan Çep toplam 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2015’te tahliye olan ve 2018’de tutuklama kararı çıkan Çep, o tarihten bu yana firarda. Gürcistan’a kaçtığı ve daha sonra Türkiye’ye döndüğü iddia edilen Doğukan Çep’i güvenlik güçleri yakalayamadı.

4 KİŞİ, 2 ÖZEL HAREKAT POLİS TUTUKLANDI

Öte yandan Sinan Ateş cinayetinde bugün 4 kişi daha tutuklandı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılar, tutuklanmaları için nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. 2’si özel harekat polisi olmak üzere 4 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 10’a yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu