Haber

5 ilde FETÖ’ye yönelik operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı, Erzurum, Amasya, Kayseri, Denizli ve Bolu’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda 15 zanlının gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda FETÖ’nün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik çalışma yürütüldü.

Çalışma sonucunda, Erzurum Çavuşluğu tarafından verilen önceki yıllara ait Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu mülakat sınavlarının bilirkişi raporlarındaki bulgular doğrultusunda 5 eski askeri okul öğrencisi gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün örgütün askeri özel yapılanmasında görev yapması.

Amasya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ByLock içeriklerinde ve söz ve teşhislerinde isimleri geçen, örgütün kelimenin askeri özel yapısı içinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla 5 zanlının yakalanması için yürütülen operasyonda, 3 kişi tutuklandı. 2’si öğretmen, 1’i imam hatip olmak üzere 2 kişi yakalandı.

Kayseri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından örgüt bünyesinde faaliyet göstermekle suçlanan, “örgüt evlerinde” kaldıkları tespit edilen 4 şüpheliden 1 hakim, 1 vergi müfettiş yardımcısı ve 1 astsubay gözaltına alındı. kaçak olarak aranıyor.

Denizli ve Bolu’da gözaltılar

Denizli Terörle Mücadele Şubesi tarafından örgüt içinde çeşitli mesleklerde faaliyet gösterdiği, ankesörlü/ön ödemeli telefonlara bağlı olduğu ve örgütün iletişim programı ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen 1 avukat ve 1 hemşire; Bolu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ise örgüt üyesi olduğu iddia edilen ve ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen 2 zanlıyı yakalamak için düzenlediği operasyonda biri ihraç edilen hekim olmak üzere 2 kişiyi yakaladı.

Aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirilirken, firari 3 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu