Haber

İzmit Belediyesi ‘Yüzemeyen Kalmasın’ Projesi Kapsamında 1050 Küçük Sporcumuza Sertifika Verildi

İzmit Belediyesi’nin 2019 yılından bu yana yürüttüğü ‘Yüzemeyen Kimse Yok’ projesi kapsamında yetiştirdiği 1050 minik sporcuyla İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan sertifikalarını Hürriyet’ten aldı.

İzmit Belediyesi’nin ‘Yüzemeyen Kimse Yok’ projesi kapsamında bu yaz 1050 öğrenci eğitimlerini tamamladı. 7-14 yaş arası çocukların yaz tatilinde uzman eğitmenler eşliğinde yaptıkları antrenmanlar için Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’nda bulunan İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda ücretsiz olarak sertifika töreni düzenlendi. Başkan Hürriyet çocuklara sertifikalarını takdim etti.

Programda konuşan Başkan Hürriyet, şunları söyledi:

“Yüzme sporu üzerine çalışıyoruz. spor şube İzmit Belediyesi’nin gururla yürüttüğü “Yüz Bilmeyen Bırakmasın” projesinin sertifika programıyla gündeme geldik. Yüzme hayatımızın en temel becerilerinden biridir ve bu projedeki amacımız tüm çocuklarımıza bu değerli beceriyi öğretmekti. Fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz. Öncelikle kimin katkıda bulunduğu SporBayındırlık Müdürlüğümüze, değerli öğretmenlerimize, emek veren çocuklarımıza ve onlara destek olan ailelerine teşekkür ediyorum.

Onların özverisi ve sıkı çalışması sayesinde bu yaz toplam 1050 çocuğa yüzme eğitimi verdik ve suyun büyülü dünyasına gerçek bir adım atmalarını sağladık. Yüzme Bilmeyenler Bırakın projesi, çocuklarımıza sadece temel yüzme becerilerini öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda disiplin, dayanıklılık ve başarıya ulaşma azmi gibi değerli hayat dersleri de veriyor. Haftada iki gün, ayda sekiz ders için gösterdiğiniz özveri ve çaba gerçekten takdire şayan.

İzmit Belediyespor Yüzme Takımına seçilen ve lisanslı sporcu olarak müsabakalara katılmaya hak kazanan çocuklarımızı da ayrıca tebrik ediyorum. Sevgili çocuklar, ulusal ve uluslararası platformlarda İzmit’imizi ve Kocaeli’mizi gururla temsil edeceksiniz. Başarılarının devamını dilerim. Umarım hayat sana hep gülümser. Şansınız daim olsun, azminiz daim olsun. Atamızın dediği gibi çalışmamız lazım, üretmemiz lazım. Başarılarınızla her zaman övünmek istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu