Haber

TSF ile RAMS Türkiye Arasında Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

RAMS Türkiye’nin ortasında Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ile sponsorluk anlaşması imzalandı.

Maslak’taki RAMS Beyond İstanbul’da düzenlenen imza törenine Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Lideri Gülkız Tülay, RAMS Türkiye CEO’su Devran Bülbül, milli sporcular ve davetliler katıldı.

İmzalanan anlaşmayla RAMS Global, Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden Genç Milli Grubu’na sponsor oldu.

TSF Lideri Gülkız Tulay, satrançta dünyanın yakından takip ettiği bir başarı hikayesi yarattıklarını belirterek, yaptıkları işbirliklerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Gülkız Tülay, “Türkiye artık dünyada satranç ülkesi olarak anılıyor ve ülkemizin genç yıldızları otoriteler tarafından yakından takip ediliyor.”

“Bu başarı hikayemizde uzun yıllardır yol arkadaşı olduğumuz ve satrancın Türkiye’de sevilmesi adına birçok projeye imza attığımız sponsorlarımızın katkısı büyük. Türk satrancının başarı öyküsü, ilk olarak Satranca başladık, Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil ederek Genç Milli Takım’a destek olarak başlayan RAMS ile yol hikayemiz farklı proje ve desteklerle büyüyerek devam edecek. Son 11 yılda 1 olimpiyat şampiyonluğu, 1 olimpiyat ikincisi, 41 dünya şampiyonluğu, 90 Avrupa şampiyonluğu olmak üzere toplam 667 madalya kazandık. “Bizim asıl başarımız satrancın Türkiye’de sevdirilmesidir. 1 milyon 200 bin lisanslı sporcuyla ülkede en fazla sporcuya sahibiz. Bu bağlamda heyecanımızı bizimle paylaşan ve desteklerini esirgemeyen RAMS Türkiye ailesine teşekkür ederiz.”

RAMS Türkiye CEO’su Devran Bülbül, başarılı genç satranç sporcularına destek vermekten büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını belirterek, “Türkiye’de en fazla mezun sporcuya sahip satrançta Avrupa ve dünya şampiyonalarını bir süredir izliyoruz. Son 10 yılda altyapıya yatırım yaptık.”Satrançla tanışan gençlerin olumlu değişimini, eğitim hayatlarındaki başarıyı ve satrancın faydalarını görüyoruz. Spora değer katma vizyonumuz doğrultusunda üzerimize düşeni yapmak için kolları sıvadık.” ifadelerini kullandı.

haberhuyuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu